پنجره ترمال بریک چیست؟ آیا برای تکامل خانه هایمان گزینه مناسبی است؟

۱۴۰۰/۰۱/۲۳
پنجره ترمال بریک چیست؟ آیا برای تکامل خانه هایمان گزینه مناسبی است؟

پنجره های آلومینیومی ترمال بریک بهترین کیفیت در بازار پنجره را به خود اختصاص داده و قیمت بالایی دارد. بسیاری از افراد هنگام خرید یا تعویض پنجره هایشان، مدل ترمال بریک را انتخاب می کنند. بنابراین آیا می تواند به بهبود دکوراسیون منزل و بهترشدن زندگی کمک کند؟ آیا این نوع پنجره ها ارزش خرید دارند؟

پنجره ترمال بریک چیست؟
پنجره های آلومینیومی ترمال بریک از لحاظ ظاهر تقریبا مشابه پنجره های آلومینیومی معمولی می باشند، اما یک نوار عایق حرارت بین دو قاب آلومینیومی این نوع پنجره ها وجود دارد.
این قاب های آلومینیومی از وسط جدا می شوند و جداکننده با ضریب رسانایی اندک گرما به آلومینیوم دو طرف متصل شده است، در نتیجه گرما به راحتی انتقال نمی یابد و به همین خاطر آلومینیوم ترمال بریک نامگذاری شده است. فلز دارای بیشترین ضریب رسانایی است و نقش نوار عایق حرارت، عایق بندی گرما است و همزمان می تواند گرما را نگه دارد و انتقال گرمای زیاد آلومینیوم را قطع و از انتشار گرمای نگهداشته شده جلوگیری می کند.

پنجره ترمال بریک به رفع چه چیزی در خانه می تواند کمک کند؟

پنجره های ترمال بریک عایق حرارتی و عایق صوتی فوق عالی ای هستند.

ضریب رسانایی گرمای درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک کمتر از ۳ وات بر متر مربع است که یک دوم ضریب رسانایی گرمای پنجره های آلومینیومی معمولی است و موجب کاهش ۳۰ درصدی هزینه های گرمایش می شود. در زمستان، قاب آلومینیومی پنجره با نوار های عایق می تواند موجب کاهش هدررفت گرما از طریق قاب پنجره شود و در تابستان، اگر کولر روشن باشد قاب پنجره همراه با نوار های عایق موجب کاهش هدررفت انرژی می شود. حرارت سطح داخلی قاب آلومینیوم با نوار عایق نزدیک به دمای اتاق است و از احتمال متراکم شدن رطوبت داخلی در سطح قاب آلومینیوم که به علت اشباع بیش از حد می باشد، جلوگیری می کند.
ساختارهای مختلف پنجره آلومینیومی ترمال بریک دارای تاثیرات متفاوت درزگیری عایق صوتی است. هرچه این ساختار بزرگتر باشد، فاصله شیشه عایق بیشتر شده، در نتیجه عایق بندی صدا بیشتر می شود.
با دستگاه دسی بل سنج تست کردیم و از سری بزرگ قاب های آلومینیومی ترمال بریک استفاده کردیم. نتیجه آزمایش سطح بیرونی 85_70 دسی بل و نتیجه آزمایش سطح داخلی با پنجره آلومینیومی ترمال بریک 50_40 دسی بل است.
اگر از سه لایه شیشه عایق که با گاز آرگون پرشده باشد، استفاده کنید شاهد نتایج چشمگیری در کاهش سروصدا هستید به اندازه ای که حتی اگر در کنار جاده کنید می توانید یک محل زندگی آرام و راحت داشته باشيد.

آیا پنجره ترمال بریک انتخاب خوبی برای خانه شماست؟

اگر در این مناطق زندگی می کنید، می توانید پنجره های ترمال بریک را خریداری کرده و یا جایگزین پنجره های قدیمی خود کنید.

۱.محیط پر سروصدا، خانه های نزدیک به جاده و سایر مناطق که بطور جدی آلودگی صوتی دارند.

۲. خانه هایی با سیستم های گرمایشی نصب شده مانند سیستم گرمایش دیواری و گرمایش از کف.

۳. وجود مکان های عمومی در اطراف خانه که منجر به هجوم زیاد مردم و سروصدای زیاد می شود.

۴‌. مناطق بارانی

۵. برج های مسکونی

۶. مناطق مسکونی لوکس

پنجره های ترمال بریک انتخاب خوبی برای دور کردن سروصدا و حفظ آرامش و راحتی برای خانه شماست.

#
#

ارتباط سریع با ما

از طریق فرم زیر با گروه درب و پنجره نعمتی در ارتباط باشید. با ثبت فـرم زیــر کارشنــاســان ما در اسـرع وقـت با شما در تمـاس خواهند بود.