ده مزیت پنجره های دوجداره

۱۴۰۰/۰۱/۱۵
ده مزیت پنجره های دوجداره

همانطور که از اسمش پیداست، پنجره های دوجداره از دولایه شیشه ساخته شده اند. دو شیشه با فضایی از همدیگر جدا می شوند که این‌ فضا می تواند با گاز بی اثر پر شود یا ممکن است خالی باشد. درحالیکه شیشه های دوجداره عمدتا برای عایق بندی بهتر خانه ها ساخته شده اند. امروز ما به بررسی مزایای مختلف شیشه های دوجداره و پاسخ به این سوال که چرا شیشه پنجره های خانه شما باید دوجداره باشد، می پردازیم .

۱) عایق سازی بهتر:

همانطور که پیش از این گفته بودیم، شیشه دوجداره برای عایق بندی بهتر نسبت به شیشه معمولی ساخته شده اند. پنجره های دوجداره مانع بهتری فراهم می کنند بنابراین میزان انتقال گرما از خانه به هوای سرد محیط بیرونی را کاهش می دهند. به این ترتیب خانه شما گرمای حاصل از آفتاب را در طول روز بهتر حفظ می کند‌. در ماه های گرم تابستان نیز پنجره ها اجازه ورود گرمای شدید محیط بیرونی به داخل خانه را نمی دهند. عایق بندی بهتر پنجره های دوجداره موجب تجربه زمستان هایی گرم تر و تابستان هایی خنک تر می شود.

۲) کاهش سروصدا:

آیا تا بحال در خانه ای زندگی کرده اید که به علت شیشه های نازک قادر به شنیدن کمترین صداهای محیط بیرونی باشید؟ خب، با شیشه های دوجداره دیگر نگران سروصدا نخواهید بود. آنها در مقایسه با شیشه های معمولی عایق بهتری در مقابل سروصدا هستند پس بخصوص اگر در محله ای پر سروصدا و یا در نزدیکی فرودگاه زندگی می کنید، این نوع شیشه ها انتخابی عالی برای شما هستند. شیشه های دوجداره، خانه شما را به محیطی آرام و دور از دنیای پر سروصدای بیرون تبدیل می کند. از طرفی از خارج شدن صداهای داخل خانه به بیرون هم جلوگیری می کنند، پس می توانید با خیال راحت و بدون ایجاد مزاحمت برای سایرین موسیقی مورد علاقه تان را پخش کرده و لذت ببرید.

۳) افزایش امنیت:

شکستن پنجره های دوجداره در مقایسه با پنجره های معمولی بسیار سخت تر است. همچنین باز کردن آنها از محیط بیرون دشوار تر است در نتیجه ورود سارقین به منزل شما را مشکل تر می کنند، پس با انتخاب شیشه های دوجداره، سطح امنیت منزلتان را افزایش می دهید. علاوه بر همه اینها، اطمینان خاطر از امنیت بالای منزل موجب آسایش و آرامش خاطر شما می گردد.

۴) کاهش مبلغ قبوض پرداختی:

عدم اجازه ورود گرما به داخل خانه در فصل تابستان و از طرفی عدم خروج گرما از خانه در فصل زمستان باعث کاهش استفاده از وسایل گرمایشی و سرمایشی می شود. این امر به تنهایی هزینه قبوض انرژی مصرفی شما را کاهش می دهد.

۵) افزونی ارزش ملک :

نصب شیشه های دوجداره برای پنجره سبب راحتی بیشتر و بهبود وضعیت خانه شما می شود. این امر باعث می شود خانه ای با شیشه های دوجداره در مقایسه با خانه ای با شیشه های معمولی برای خریداران جدابیت بیشتری داشته باشد. اگر می دانید روزی قصد فروش ملک خود را خواهید داشت، مطمئن باشید با استفاده از شیشه های دوجداره معامله بهتری خواهید داشت.

۶) کاهش آسیب های داخلی:

وسائل شما بویژه اشیایی که نزدیک به درب و پنجره هستند، تحت تاثیر نور خورشید قرار می گیرند. اشعه ماوراء بنفش نور خورشید به آرامی به مبلمان، دکوراسیون و فرش شما آسیب می رساند اما شیشه های دوجداره میزان ورود این اشعه را کاهش می دهند. برای افزودن این قابلیت به پنجره های خود می توانید از پرده نازک محافظ UV استفاده کنید.

۷) سازگاری با محیط زیست:

ما در قرن اخیر شاهد رشد و توسعه شگفت انگیزی در سطح زمین بوده ایم. این میشرفت تا حد زیادی توسط سوخت های فسیلی تامین شده که تاثیر مخرب زیادی بر محیط زیست دارند. این مسئله بسیار حائز اهمیت است که ما راه هایی برای تاثیر خود بر محیط زیست بیابیم که یکی از آنها استفاده از شیشه های دوجداره می باشد. نتیجه این امر، کاهش مصرف انرژی و در نتیجه محیط زیستی بهتر است.

۸) چگالش اندک:

تابحال پیش آمده که وقتی به پنجره نگاه می کنید، روی آن قطرات آب مشاهده کنید؟
این قطرات به دلیل خنک بودن پنجره ها تولید می شوند. وقتی دمای شیشه داخلی به دمای محیط خانه نزدیک تر باشد دیگه این قطرات تولید نمی شوند. ممکن است این مسئله جدی به نظر نرسد اما عواقب زیادی مانند کپک زدن دارد که برای سلامتی ما مضر هستند. بعلاوه این رطوبت باعث پوسیدگی قاب پنجره چوبی می شود. کاهش میزان میعانات باعث جلوگیری از هزینه های نگهداری و تعمیرات ناشی از خرابی آب می شود.

۹) تعمیر و نگهداری آسان:

بسیاری از افراد تصور می کنند که شیشه های دوجداره منجر به بروز مشکلات نظافتی و نگهداری پنجره هایشان می شود اما غلط است. امروزه تولیدکنندگان محصولات خود را به فناوری هایی مجهز کرده اند که نه تنها تمیز کردن پنجره آسان تر می شود بلکه باعث از بین رفتن الودگی نیز می شوند. به این صورت شما می توانید همیشه به پنجره های تمیز و براق خود افتخار کنید.

۱۰) زیبا سازی:

شیشه های دوجداره راه خوبی برای افزایش جذابیت خانه شما هستند. امروزه تمام‌ پروفیل ها را میتوان به شیشه های دوجداره مجهز کرد بدون اینکه در ظاهر و احساس اصلی خانه تاثیری بگذارد.
با استفاده از نیرو های مجرب گروه صنعتی نعمتی می توانید به راحتی پنجره های خود را با پنجره های نسل جدید تعویض کنید.

همانطور که مطالعه کردید، پنجره های دوجداره مزیت های زیادی دارند. خانه شما نه تنها از عایق بندی بی نظیری برخوردار می شود و آنجا را به مکانی دنج در تمام سال تبدیل می‌کند بلکه از عایق صدا، امینت و‌ کاهش آسیب های ناشی از اشعه فرابنفش و گرما نیز برخوردار هستید. در عین حال می توانید مطمین باشید که آسیبی به محیط زیست‌وارد نمی کنید و به تلاش های جهانی بزای حفظ آن کمک می کنید‌. گرچه ممکن است هزینه شیشه های دوجداره از شیشه های معمولی بیشتر باشد اما با کاهش میزان‌ مصرف انرژی و افزایش قیمت منزل شما این هزینه ها جبران می شود.

برای دریافت مشاوره و ثبت سفارش همین حالا با ما تماس بگیرید.

#
#

ارتباط سریع با ما

از طریق فرم زیر با گروه درب و پنجره نعمتی در ارتباط باشید. با ثبت فـرم زیــر کارشنــاســان ما در اسـرع وقـت با شما در تمـاس خواهند بود.